Zgloszenie przy budowie

Główne forum dyskusyjne

Re: Zgloszenie przy budowie

Postprzez archslazien » 9 mar 2012, o 15:38


Mam sytuacje taka, ze chce postawic drewniana komorke przy plocie.
Po drugiej stronie sasiad ma blaszana bude wysoka na 3m i dluga o wiele
bardziej niz to co chce postawic.

możesz stawiac w granicy jeżeli twój budynek będzie przylegał ca=
łą
swoją ścianą do budynku istniejącego na działce sąsiedniej
i nie będzie "wystawał" za ten budynek.
Czytajac przepisy i idac zgodnie z litera prawa, podejzewam ze nie uzyska=
m
zgody na postawienie swojej budy przy plocie, tylko w odleglosci przepiso=
wej
3m.
Wiec ten bezsens skazuje mnie na to ze nic nie moge, bo gdzie indziej
stawiac nie mam gdzie i nie chce.


eee, możesz taką zgodę uzyskac.

Ale cos co definiuje sie jako wiate mozna przy plocie? Czy wiata tez moze
miec do 25m^2?


co do wiaty to jest różnie. Nie ma przepisów określających usytuo=
wanie
wiaty w stosunku
do granicy działki. Niektóre starostwa biorą wtedy pod uwagę przepi=
s
określający minimalną
odległośc okapu dachu od granicy działki (1,5m)
Jeśli chodzi o powierzchnie to jest określona i wynosi max 25 m2

Pytanie z innej strony. Czy ktos to sprawdza co powstaje? Miejsce obecnie
jest zajete prze szkalrnie.

czy ktoś sprawdza?....jeśli ktoś "podkabluje" to PINB ma obowiązek
sprawdzic.
Jeśli teraz masz tam szklarnie, to żeby to wszystko zrobic legalnie
musiałbyś najpierw "zrobic"
projekt rozbiórki i uzyskac pozwolenie na rozbiórke.


pzdr
archslazien
 
Posty: 56
Dołączył(a): 10 wrz 2009, o 15:09


Re: Zgloszenie przy budowie

Postprzez archslazien » 9 mar 2012, o 15:39


On 9 Mar, 14:48, "Lech R" wrote:
I to nie dłużej niż 3 miesiące w jednym miejscu...

skąd masz takie bzdurne informacje?
archslazien
 
Posty: 56
Dołączył(a): 10 wrz 2009, o 15:09

Re: Zgloszenie przy budowie

Postprzez LechRlrybienik » 9 mar 2012, o 16:46


On 9 Mar, 14:48, "Lech R" wrote:
I to nie dłużej niż 3 miesiące w jednym miejscu...
skąd masz takie bzdurne informacje?

Z Prawa Budowlanego.

Art. 29.12 mówi o tym, że pozwolenia na budowę nie wymaga budowa
tymczasowych obiektów budowlanych niepołaczonych trwale z gruntem i
przewidzianych do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie
określonym w zgłoszeniu o którym mowa w art 30 ust. 1 ale nie później niż
120 dni od dnia rozpoczęcia budowy....

To obiekty wymienione sa jako obiekty "na zgłoszenie" (Art 30.pkt 1 ust 1).

Inną sprawą jest kiedy kontener ma być zapleczem dla robót budowlanych.
Wtedy się go nie zgłasza (Art 30.pkt 1 ust 1).

To się tyczy dla wszystkich kontenerów, hal namiotowych, domków
holenderskich które nie łapią się jako zaplecze.
Do 120 dni - zgłoszenie, powyżej - pozwolenie na budowę.

Ze wspomnianych zapisów wynika, że domek holenderski jeśli będzie stał
dłużej niż 120 dni w jednym miejscu formalnie łapie się pod pozwolenie na
budowę. Tak samo kontener na czterech betonowych słupkach jeśli nie łapie
się na artykuł 29.1 podpunkt 2 mówiący o tym, że pozwolenia nie wymaga
budowa wolno stojących parterowych budynków gospodarczych wiat i altan oraz
ogrodów zimowych o powierzchni zabudowy do 25 m2 i łączna liczba tych
obiektów nie może przekraczać dwóch na każde 500 metrów kwadratowych
powierzchni działki.

Ciekawą rzeczą są więc garaże blaszaki - nie połączone trwale z gruntem,
małe, ale formalnie... na pozwolenie na budowę. Garaże w ogóle są na
pozwolenie, jakie by nie były, bowiem nie są wymienione w katalogu obiektów
dla których wymagane jest zgłoszenie.

Pozdrawiam
Lech

LechRlrybienik
 
Posty: 12
Dołączył(a): 11 wrz 2009, o 21:49

Re: Zgloszenie przy budowie

Postprzez Robertrobert » 9 mar 2012, o 22:34


"Tmek" napisał:
Mam zamiar postawic bude drewnaiana ktora podlega pod wymogi zgloszenia
tego procederu.

Nie znalazalem informacji czy po postawieniu jest jakis odbior tego?
Czyli stwierdzenie urzednicze czy to co na zgloszone jest tym co stoi.


Nie wnikając w szczegóły:
jeśli robota jest "na zgłoszenie", to zgłaszasz.
Prawo budowlane nie wymaga od Ciebie niczego więcej.

Skoro zgłosiłeś "zamiar wykonania robót budowlanych" i został on przyjęty
(po bodajże miesiącu nie wpłynęło nic do Ciebie), to dopełniłeś formalności.
Nie musisz zgłaszać zakończenia robót. Nie musisz ich nawet realizować -
zgłosiłeś tylko "zamiar".
Zakładam, że opisałeś przedsięwzięcie zgodnie z wymogami.
Robertrobert
 
Posty: 0
Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:10

Re: Zgloszenie przy budowie

Postprzez TmekTmek » 9 mar 2012, o 22:47



Użytkownik "arch" napisał w wiadomości
news:aefc80f0-6a0a-41fb-b8f2-8a7cb3cc828f@s7g2000yqm.googlegroups.com...
możesz stawiac w granicy jeżeli twój budynek będzie przylegał całą
swoją ścianą do budynku istniejącego na działce sąsiedniej
i nie będzie "wystawał" za ten budynek.

Ten budynek to duzy blaszak bez okien.
Inna sprawa, ze sasiad postawil to w polowie lat 90 i nie ma tego na zadnych
planach.
Wiec jak nie ma na planach to argumentacja w urzedzie nie ma podpory
papierowej, bo formalnie nic tam nie ma.

Pytanie z innej strony. Czy ktos to sprawdza co powstaje? Miejsce obecnie
jest zajete prze szkalrnie.
czy ktoś sprawdza?....jeśli ktoś "podkabluje" to PINB ma obowiązek
sprawdzic.
Jeśli teraz masz tam szklarnie, to żeby to wszystko zrobic legalnie
musiałbyś najpierw "zrobic"
projekt rozbiórki i uzyskac pozwolenie na rozbiórke.


"Szklarnie" sa typu foliowego. Wiec poza optycznym zajeciem miejsca nic
wiecej.

Inna sprawa, ze jak patrze na aktualny wyciag z planow to w porownaniu do
aktualnych zdjec z googla,
to w okolicy duzo jest czegos czego na planach nie ma.

Budynki gospodarcze zaznaczone sa jako g.
Jesli chce byc formalista i wystapic z zgloszeniem, to czy altana tez bedzie
zazanczona jako g.?

Na planach zaznaczony jest zarys. Wiec zarys nie zawiera w sobie informacji
czy obiekt ma sciany czy ich nie ma. Tak?


pzdro

TmekTmek
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 08:10

<< Poprzednia strona

<< Zobacz inne tematy

 


  • Tematy pokrewne
    Odpowiedzi
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości



cron